Kurs prawa jazdy - napis
Kurs prawa jazdy - slogan

Łuk i górka

Jazda po łuku

Przed jazd± należy przygotować do tego pojazd tak jak to opisałem w rozdziale zanim ruszysz.. Należy również sprawdzić wszystkie szyby, lusterka a także czy drzwi pojazdu s± zamknięte. Jest to element często zaniedbywany przez zdaj±cych, co przyczynia się do oblania egzaminu. Manewr wykonujemy na półsprzęgle. Należy powoli 'zrobić' łuk i wrócić do miejsca startu na biegu wstecznym uważaj±c, aby nie najechać na linie b±dĽ pachołki.

Ruszanie pod górkę

Podczas ruszania należy wrzucić jedynkę i stopniowo dodaj±c gazu puszczać sprzęgło, cały czas trzymaj±c jedn± rękę na hamulcu ręcznym. Gdy silnik osi±gnie ok. 2tys. obrotów a pojazd drgnie, należy spu¶cić hamulec ręczny, uważaj±c, aby zrobić to do końca. Oto cała sztuka ruszania pod górkę.

Pomogli¶my Ci? Pomóż nam też! Polub nas na facebooku już teraz!


Komentarze

WSZELKIE PYTANIA PROSIMY TYMCZASOWO ZADAWAĆ W CHACIE NA GÓRZE


Gość napisał‚(a):
11 czerwca 2013
Dajcie spokój, gość stworzył zajebisty poradnik. Tak jak najlepiej potrafił. Kto chce niech wykorzysta rady jak nie to nie. A stwierdzenie o obrotach jest takie jak tłumaczy każdy egzaminator w "eL-ce". Więc objaśnienie jest dobre.
Gość napisał‚(a):
23 maja 2013
Dobrze napisał bo właśnie między 2-2500tys. obrotów, jaki to by nie był samochód to zaczyna go wyrywać do przodu wtedy wystarczy puścić ręczny i już
Admin napisał‚(a):
19 sierpnia 2012
2000 tysiÄ…ce obrotĂłw? toĹĽ to 2 miliony! ;o
baĹĽant napisał‚(a):
18 sierpnia 2012
nie opowiadaj głupot początek miałeś dobry tylko skąd wziąłeś te 2000 tysiące obrotów każdy silnik jest inny puszczasz sprzęgło jak silnik schodzi z obrotów i to delikatnie i w miarę potrzeby dodaesz gazu
Copyright © 2010-2014 kursprawajazdy.com