Kurs prawa jazdy - napis
Kurs prawa jazdy - slogan

Łuk i górka

Jazda po łuku

Przed jazdą należy przygotować do tego pojazd tak jak to opisałem w rozdziale zanim ruszysz.. Należy również sprawdzić wszystkie szyby, lusterka a także czy drzwi pojazdu są zamknięte. Jest to element często zaniedbywany przez zdających, co przyczynia się do oblania egzaminu. Manewr wykonujemy na półsprzęgle. Należy powoli 'zrobić' łuk i wrócić do miejsca startu na biegu wstecznym uważając, aby nie najechać na linie bądź pachołki.

Ruszanie pod górkę

Podczas ruszania należy wrzucić jedynkę i stopniowo dodając gazu puszczać sprzęgło, cały czas trzymając jedną rękę na hamulcu ręcznym. Gdy silnik osiągnie ok. 2tys. obrotów a pojazd drgnie, należy spuścić hamulec ręczny, uważając, aby zrobić to do końca. Oto cała sztuka ruszania pod górkę.

Pomogliśmy Ci? Pomóż nam też! Polub nas na facebooku już teraz!


Komentarze

WSZELKIE PYTANIA PROSIMY TYMCZASOWO ZADAWAĆ W CHACIE NA GÓRZE


Gość napisał‚(a):
11 czerwca 2013
Dajcie spokój, gość stworzył zajebisty poradnik. Tak jak najlepiej potrafił. Kto chce niech wykorzysta rady jak nie to nie. A stwierdzenie o obrotach jest takie jak tłumaczy każdy egzaminator w "eL-ce". Więc objaśnienie jest dobre.
Gość napisał‚(a):
23 maja 2013
Dobrze napisał bo właśnie między 2-2500tys. obrotów, jaki to by nie był samochód to zaczyna go wyrywać do przodu wtedy wystarczy puścić ręczny i już
Admin napisał‚(a):
19 sierpnia 2012
2000 tysiące obrotów? toż to 2 miliony! ;o
bażant napisał‚(a):
18 sierpnia 2012
nie opowiadaj głupot początek miałeś dobry tylko skąd wziąłeś te 2000 tysiące obrotów każdy silnik jest inny puszczasz sprzęgło jak silnik schodzi z obrotów i to delikatnie i w miarę potrzeby dodaesz gazu
Copyright © 2010-2014 kursprawajazdy.com