Kurs prawa jazdy - napis
Kurs prawa jazdy - slogan

Nowy egzamin teoretyczny

Wskazówki ogólne

Do tej pory, aby zdać egzamin teoretyczny wystarczyło robić po prostu jak najwięcej testów i potem kojarzyć odpowiedzi do pytań. Nie wystarczyła jednak sama nauka znaków czy krzyżówek, gdyż pojawiały się na przykład pytania o wyrabianie prawka i niuanse z tym związane i to poprostu trzeba było wiedzieć, a nauka całego kodeksu drogowego to z drugiej strony syzyfowa praca. Wczeœniej powiedziałbym, że najlepiej "wkuć" testy- wszystkiego co potrzebne i tak nauczysz się w praktyce.

Wraz z wejœciem 19 stycznia nowych zasad egzaminowania trzeba niestety trochę zmienić podejœcie. Niestety wszystkie pytania nie sa już jawne i nie można się ich nauczyć. Poza tym jest ich tak wiele, że nie sposób ich ogarnać. Moja rada? W dalszym ciagu odradzałbym naukę kodeksu, bo i tak się za wiele z niej nie wyniesie. Przede wszystkim trzeba robić testy z pytaniami, które sa "jawne". Po drugie, trzeba przykładać duża wagę do jazdy praktycznej i do sytuacji na drodze. Po trzecie, liczyłbym na masę szczęœcia w wylosowaniu pytań, gdyż wiadomo, że sa trudne i trudniejsze. ;)

Jak to wygląda?

Istnieje pula 3 tysięcy pytań teoretycznych. Pytania maja formę dynamiczna - krótkie filmiki, na które trzeba odpowiednio reagować. Ograniczony jest czas odpowiedzi na jedno pytanie, nie ma również możliwoœci poprawienia raz udzielonej odpowiedzi ani powrotu do pytań wczeœniejszych. Punktacja konkretnych odpowiedzi zależna jest od ich ważnoœci w kontekœcie bezpieczeństwa na drodze. Liczba pytań jest zwiększona w stosunku do poprzedniego systemu (zmiana z 18 na 32), choć nie zmieniła się całkowita długoœć egzaminu - 25min.

W internecie mozna znalezc przykladowe testy, jednak dla wygody udostepniam link do ich pobrania: Prawo jazdy - nowe testy 2013.

Pomogliśmy Ci? Pomóż nam też! Polub nas na facebooku już teraz!


Komentarze

WSZELKIE PYTANIA PROSIMY TYMCZASOWO ZADAWAĆ W CHACIE NA GÓRZE


Anonymous PL napisał‚(a):
9 maja 2013
Jak ktoś na stronie nie podaje emaila, to ma coś do ukrycia. Nie podali też konta bankowego, więc nie ufajcie im.
Anonimowy napisał‚(a):
26 lutego 2013
Mój instruktor był takim typem że bardziej stresowałem się u niego niż na egzaminie u bardzo sympatycznej pani egzaminatorki ;)
I udało się za 1 razem .
Powodzenia !
Gość napisał‚(a):
19 września 2012
Jak jesteś dobrze nauczony przez instruktora i umiesz jeździć to nie powinieneś się stresować.
Gość napisał‚(a):
19 września 2012
Trzeba po prostu do tego podejść na luzie . Wyobrazić sobie że jeździsz ze swoim instruktorem . Ja jak tylko zrobiłam łuk i górkę na placu stres mi odszedl a potem to już z górki i zdałam za pierwszym razem :-) .
Gość napisał‚(a):
15 września 2012
jak zdac prawo jazdy i nie stresowac sie
Copyright © 2010-2014 kursprawajazdy.com