Usuwanie owadów z karoserii

Prawdziwą plagą kierowców w ciepłe dni są owady roztrzaskujące się o karoserię podczas szybkiej jazdy. Nie sposób tego uniknąć, jednak podamy kilka sposobów jak sobie radzić z tym problemem.

Pozostałości po insektach należy zdecydowanie usuwać z pojazdu. Nie tylko ze względów estetycznych, ale również dlatego, że działają one żrąco na karoserię. Nie zawsze można wyczyścić te ślady za pomocą klasycznej gąbki, wody i szamponu. Odradzamy zdecydowanie żmudne szorowanie karoserii czy użycie myjki ciśnieniowej z odległości kilku centymetrów. Niszczy to lakier i pozostawia jeszcze większe ślady.

Skuteczną metodą na walkę z tego typu brudami są wszelkiego rodzaju preparaty. Należy ich używać zgodnie z zaleceniami producenta. Na końcu zazwyczaj wyczyszczone miejsce należy opłukać wodą. Nie należy czekać z tym długo, gdyż organiczne pozostałości zaczną wyżerać lakier.

Pomocne w walce z insektami jest również woskowanie samochodu. Dzięki temu zabrudzenia nie przylegają tak do maski i można je szybciej i łatwej usunąć.

KOMENTARZE

kiero napisał(a):

Zawsze mi wystarcza wizyta w myjni.

Gość napisał(a):

haha, dlatego trzeba jeździć wolno i nic sie nie przyczepi