Szkoła jazdy Ator oszukała kursantów na groupon

Dziennik wschodni poinformował o kolejnej sytuacji, w której klienci ośrodka szkolenia oferującego promocyjne kursy prawa jazdy w serwisie zakupów grupowych poczuli się oszukani. Szkoła jazdy "Ator" z Lublina nie była w stanie zrealizować szkoleń mimo wystawienia wcześniejszej oferty w serwisie Groupon. Teraz kursanci nie mogą odzyskać pieniędzy.

Na portalu Groupon.pl kilkuset osób wykupiło kursy prawa jazdy kat B w cenie 650 zł. Szkolenia nie zostały realizowane, więc poszkodowani zaczęli się zgłaszać do portalu Groupon.pl.

Internauci poinformowali dziennikarzy, że portal może oddać im pieniądze, ale wyłącznie po wysłaniu do nich zaświadczenia od OSK "Ator". Niestety kierowniczka ośrodka nie odbiera nawet telefonu. Dodatkowo okazało się, że ośrodkowi już w kwietniu urzednicy cofnęli zgodę na działalność.

Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami Atora i poprosiliśmy o wyjaśnienia - mówi dziennikarzom DW Artur Bednarz, rzecznik Groupon.pl. - Ponieważ duża część klientów, którzy kupili ofertę w tej szkole, była już w trakcie kursów, uzgodniliśmy, że szkoła wyda im dokumenty oraz zaświadczenia o przebytej części kursu, natomiast za niezrealizowaną część kursu zostaną im zwrócone pieniądze.

Przedstawiciele portalu zapewniają, że w najbliższych dniach do wszystkich poszkodowanych zostanie wysłana informacja z wyjaśnieniami sytuacji i procedurą uzyskania zwrotu pieniędzy.

źródło: Dziennik Wschodni

KOMENTARZE

Gość napisał(a):

Jesli ktoś kupuje kurs za 650zł... to sam sobie powinien pogratulowac współczynnika naiwności jaki w sobie posiada. No chyba, że wcześniej dokonał rekonesansu i zauważył, że ośrodek posiada auto które jeżdzi na H2O a instruktorem jest bezobsługowa maszynka/komputer której płacić nie trzeba.

groupon napisał(a):

Nie wiem co za głupki myślały, że za 6 stówek coś zrobią xD

Gość napisał(a):

hahaha, tak to jest robić zakupy na tych internetowych serwisach