Co robić gdy w aucie zatrzasnęliśmy klucze?

Zdarza się, że czasem kierowca przez nieuwagę zatrzaśnie kluczyki w pojeździe. Może się to przytrafić zarówno świeżo upieczonym jak i doświadczonym posiadaczom prawa jazdy. Nie warto wtedy wybijać szyby!

Z rezerwą traktujmy sugestie chętnych do pomocy przechodniów. Zwykle wokół samochodu nieszczęśnika, który zatrzasnął swoje kluczyki, zbiera się zgromadzenie życzliwych, którzy wiedzę o otwieraniu aut czerpali z filmów akcji. Nie dajmy się przekonać, że trzeba wybić szybę (to ostateczność i warto z niej skorzystać tylko wtedy, jeśli musimy dostać się do samochodu natychmiast, bo np. śpieszymy się na porodówkę) - to narazi nas tylko na niepotrzebne wydatki.

Nie należy również grzebać w szczelinach auta scyzorykami, śrubokrętami, spinaczami biurowymi i innymi zaimprowizowanymi narzędziami. Niemal na pewno przy okazji coś zepsują, natomiast szanse na otwarcie auta w ten sposób są nikłe.

Najprostszym sposobem będzie zdobycie zapasowych kluczyków - trzeba jednak zadbać o to, żeby ktoś pilnował auta, bo kluczyki zatrzaśnięte wewnątrz to prezent dla złodzieja, a za samochód skradziony z kluczykami firma ubezpieczająca nie zapłaci odszkodowania.

KOMENTARZE

Gość napisał(a):

Dlatego zawsze noszę ze sobą zapasowe kluczyki ;)