Egzamin praktyczny

Egzamin praktyczny to dla większości moment ogromnego stresu, podczas którego wszystko zapominają i się gubią. Dlatego ważne jest nastawienie, że 'Praktyka' to test naszych możliwości, a nie przeszkoda stojąca między mną, a prawkiem. Trzeba podejść do tego na luzie, ale jednocześnie pokazać egzaminatorowi, że jest się wzorowym kierowcą. Przed egzaminem należy się wyspać, ponieważ dobry kierowca to wyspany kierowca i najeść (Możliwie zdrowe jedzenie, ponieważ fast food'y itd. źle wpływają na nasze myślenie) - dobra, może jest w tym trochę prawdy, może nie, ale stresu niestety nie unikniesz. Nie będę Cię przekonywał do jakiejś zmiany nastawienia czy innych bzdur, ponieważ i tak jak przyjdzie co do czego to zostanie stres i pustka w głowie. Tutaj jesteś zdany/a na siebie ;)

Jak to wygląda?

Rozpoczynamy na placu manewrowym. Losujemy kartoniki z poleceniami dotyczącymi sprawdzenia świateł i płynów. Potem przystępujemy do jazdy po łuku i ruszania pod górkę.

Po uporaniu się z placem manewrowym wyruszamy w miasto. Jazda po mieście musi trwać co najmniej 45 minut (chyba że wykonamy wszystkie manewry, wraz w wyprzedzaniem, szybciej), górnej granicy czasowej nie ma. W tym czasie musimy wykonać wszystkie manewry jakie nakaże nam zrobić egzaminator. Jeśli zobaczy, że któryś nam się uda, ale ledwo, będzie chciał powtórzenia, aż będzie wiedział, że umiemy go wykonać.

KOMENTARZE

Edziu napisał(a):

Zdalam za pierwszym razem

natala napisał(a):

Za 45 min egzamin. Podejście nr 2. Łapki mi już latają. Jeśli nie zdam, to nie wiem czy ogarnę nerwowo 3 raz.

Gość napisał(a):

Zdaje jutro podejście za 3 razem , boże boje sie cholernie !!!

Gość napisał(a):

i zdawałam egz w poniedziałek 25.03 o 7.30

Gość napisał(a):

Ja zdalam egz za 3 podejsciem :) nie ma co się poddawać , spokojnie bez nerwow a bedzie wszystko dobrze :)

Gość napisał(a):

ja mam w srede egzamin - trochu boje

Gość napisał(a):

i udało Ci się zdać :) ?

gosc napisał(a):

ja nie zdałam egzaminu dwa razy jutro mam następny egzamin jak nie zdam koncze z tym juz nie mam sił i nerwów do tego tylko kase dziady zdzieraja taka prawda maja kazdego za nic mysla ze maja łep wyżej niż chmury