Zanim ruszysz...

Przed odpaleniem pojazdu należy wykonać kilka niezbędnych czynności, które zapewnią bezpieczniejszą i wygodniejszą jazdę.

Ustaw fotel!

Lewą nogą dotknij sprzęgła. Musi być ugięta w kolanie. Następnie wciśnij sprzęgło z takiej odległości, aby kolano nadal było ugięte, ale pod większym kątem. Skrzyżuj ręce i chwyć kierownicę. Odpowiednio wyreguluj siedzenie tak, aby obie ręce były wyprostowane na kierownicy. Pamiętaj o ustawieniu zagłówka!

Ustaw lusterka!

Usiądź prosto i popatrz w lewe lusterko. Musisz widzieć w jego prawym dolnym rogu klamkę samochodu. Jeśli tak nie jest to skoryguj ustawienie. Popatrz w prawe lusterko, klamka musi być widoczna w lewym dolnym rogu. Ustaw górne lusterko tak, aby widzieć w nim całą tylną szybę.

Wykonanie tych czynności zapewnia nam wygodę i komfort jazdy, a także dobrą widoczność przez lusterka co wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Oczywiście pozostaje tzw. martwe pole, o którym możesz przeczytać w kolejnym rozdziale.

KOMENTARZE

Gość napisał(a):

Jutro pierwszy egzamin, strasznie sie boje, mam problemy z zapamiętywaniem świateł i co jest pod maską :-\

Gość napisał(a):

Zjedz Magnez w witamina b6

Gość napisał(a):

do środy. amen.

Gość napisał(a):

Te wpisy są pomocne ale w praktyce to wszystko wygląda inaczej

Gość napisał(a):

Mam dziś pierwsza jazdę "L" i strasznie się boję. Nie Nie znam jeszcze swojego instruktora. Co robić ?? Jak uspokoić nerwy przed jazdą ?????? Pomocy :)