Internauci kompletują nową bazę pytań

Jak wcześniej pisaliśmy na łamach serwisu, nowa baza pytań zawiera kilka tysięcy pytań. Niestety jej zawartość nie została jawnie podana, aby wyrabiający prawo jazdy kursanci nie wkuwali na pamięć pytań, lecz byli rzetelnie przygotowani. Ujawniono jedynie zagadnienia i przykładowe pytania, które niekoniecznie muszą pojawić się w teście państwowym.

Internauci już radzą sobie z tym problemem. Dzięki inicjatywie na portalu społecznościowym facebook (www.facebook.com/pages/Nowe-prawo-jazdy-baza-pyta%C5%84/492141414169176) czy witrynie internetowej prawkotesty.pl ci, którzy mają egzamin teoretyczny już za sobą, mogą podzielić się pytaniami z innymi. Dzięki takim wpisom zostanie skompletowana pewnego rodzaju nieoficjalna baza pytań.

Można się zastanawiać czy jest to szczytna inicjatywa, lecz bez wątpienia ułatwi ona zdanie egzaminu i przyczyni się do upadku rządowego pomysłu utajenia pytań. Mimo jako takiej sprzeczności owego pomysłu z celem ideologii stworzenia tak obszernej bazy danych, przedsięwzięcie napawa dobrodusznym uśmiechem rodem ze szkolnej ławki i pokazuje, że nasz naród potrafi się zjednoczyć, gdy chodzi o unikanie nauki ;)

KOMENTARZE

Gość napisał(a):

czyli wlasciwie nic nie jest pewne ;//